Ballina Autorët Postime nga admin

admin

4953 POSTIME 0 KOMENTET

Flama amerikane e racizmit ekziston edhe në Europë

"Nuk është ndonjë lehtësim për mua fakti që jetoj në Gjermani," shkruan Chiponda Chimbelu në Deutsche Welle , pasi reflekton mbi reagimin...

George Floyd vdiq nga asfiksia

George Floyd, një afro-amerikan, vdekja e të cilit ka provokuar protesta masive dhe të dhunshme në SHBA, vdiq nga asfiksia (mungesa e...

Pse protestat paqësore përshkallëzohen në dhunë?

Ndalimi i qarkullimit është imponuar në qytete të shumta në SH.B.A., pasi trazirat dhe protestat  kanë përfshirë vendin pas vdekjes së një...

Mozaiku i lashtë romak i zbuluar në Itali

Një mozaik i lashtë, i ruajtur në mënyrë të përsosur është zbuluar në afërsi të qytetit të Veronës, në veri të Italisë.

Më të lexuarat

error: Content is protected !!