Ministri i Turizmit u shpreh se britanikët janë të mirëpritur për...

Greqia është e gatshme të mirëpresë turistët britanikë këtë verë pavarësisht nëse ata kanë marrë një vaksinë të koronavirusit apo jo, ka deklaruar Ministri...

Greqia mbyll kufijtë, shqiptarët shkojnë nëpërmjet Maqedonisë së Veriut

Më shumë se 2800 shtetas shqiptarë dhe të huaj kanë hyrë dhe kanë dalë gjatë 24 orëve të fundit nëpërmjet pikës kufitare të Qafë...

Vendi i parë pa Covid në Evropë, të gjithë banorët janë...

Ishulli i Kastellorizo, në Greqi është vendi i parë në Evropë ku të gjithë banorët janë vaksinuar, i pari që është krejtësisht pa covid. Të...

Kryeministri hungarez merr vaksinën kineze

Kryeministri hungarez Viktor Orban ka marrë sot vaksinën kineze Sinopharm. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në faqen e...

Më të lexuarat

error: Content is protected !!